Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.

» Bez polityki
» Inna historia
» Religia
» Biblia na co dzień
» Oni są inni
» Nasze zdrowie
» Wokół domu
» Domowe ZOO
» On, Ona, Ono, Oni
» Magazyn
» Trochę kultury
» Oblicza sportu
» Warto zobaczyć

    Polecamy:

» Żelazkowcy
» Magiczna krew
» F1 Historia zmagań
» Koniec Świata
» Bóg i Ty
» Dawcy organów
» Fakty i spekulacje
» Zapłać abonament
» Bezpieczny seks
» Wiara w pytaniach

 
Inna historia
Inna historia

«
Za co cierpiały dzieci z Wrześni?
Co się zdarzy 21 grudnia
Powstanie Warszawskie
Fakty, spekulacje i ...
Jeszcze jedno ludobójstwo
O manipulowaniu historią słów kilka
 

Żydzi kontra Świat
Najdłuższa wojna - Jutro

Czasem media donoszą nieśmiało o zbrodniach popełnianych przez armię izraelską na terenach okupowanych. Nieśmiało, bo jako się rzekło, lobby żydowskie jest niezwykle silne. Świat pyta: Jak daleko Izrael się posunie i jak to się skończy?

Dzisiejszy Izrael to taki dziwny twór - państwo ma ziemię i władze w Palestynie, ale mieszkańców we wszystkich krajach, na całym Świecie. Oni czasem otwarcie przyznają się do swego syjonizmu, ale częściej z ukrycia prowadzą lobbing na rzecz swej prawdziwej ojczyzny.
Cały problem polega na tym, że są trudni do odróżnienia od mieszkańców danego kraju. Często mieszkają w nim od pokoleń, mają zmienione nazwiska, często są też bardzo wpływowymi postaciami i nierzadko są praktykującymi członkami innych religii.

W Polsce niemal każdemu próbuje się przyczepić łatkę „Żyda” – przy okazji wyborów poznajemy „nowe, prawdziwe” życiorysy - i jest to traktowane jak obelga, a nie powód do dumy.
Zachodni Świat, a zwłaszcza USA są bardziej otwarci. Ale nic dziwnego. Najbardziej wpływowa instytucja – Hollywood została powołana do istnienia przez Żydów i nadal Żydzi należą do najliczniejszych i najmocniejszych twórców filmowych. Wpływ kinematografii amerykańskiej jest ogromny. Ale wizja Świata jaką można zobaczyć w produkcjach Hollywoodu, to jedna wielka obłuda – prezentowanie konsumpcyjnego życia, dążenia do zwycięstwa za wszelką ceną i udowadnianie, że amerykański styl życia i amerykańska demokracja to najlepsze, co człowiek mógł dostać od Boga.


Fałszywy to obraz i obrażający Prawdziwego Boga.


Przyzwyczajeni jesteśmy, by patrzeć na Świat oczami człowieka – z perspektywy dwudziestu - pięćdziesięciu lat. Spójrzmy na siebie. Polskie wydarzenia sprzed dwudziestu kilku laty (upadek rządu komunistycznego) są już prawie prehistorią. Obrosły w legendy, kłamstwa i konfabulacje. Natomiast wydarzenia sprzed pięćdziesięciu kilku laty (zakończenie II Wojny Światowej), to już tak odległa przeszłość, że wielu wydaje się, iż tego nie było. Drobna przykrość jaka nam się przytrafia – bywa odbierana jako wielki problem i wielka klęska. Ale już Holokaust to coś, co może i było, a może i nie – gdyby nie zachowane Obozy Koncentracyjne i odbywające się tam czasem uroczystości, to zakwestionowano by miliony ofiar. A przecież holokaust (zagłada Żydów) to nie jedyna zbrodnia jakie popełniono w XX wieku.
Wojna, która trwa ponad trzy i pół tysiąca lat, musi być oceniana z perspektywy historii, a nie wiedzy i doświadczeń jednego pokolenia.

Izraelici mieli swoją szansę. Gdy ich Bóg polecił im zniszczyć narody, które zamieszkiwały Ziemię Obiecaną – nie zrobili tego. Naruszyli tym wolę Boga i odrzucili Boże kierownictwo.

Z ludzkiej perspektywy wydawać by się mogło, że polecenie wymordowania całych narodów – z kobietami i dziećmi – to nieludzkie okrucieństwo. Ale z Bożej perspektywy wygląda to inaczej. Owe narody to byli mordercy oddający swe dzieci na krwawe ofiary bożkom. Miłosierny Bóg-Jehowa nie od razu skazał ich na zagładę. Doskonale wiedzieli, że idą do nich Izraelici, których Bóg swoimi czynami pokazuje swoją potęgę. Wymagania tego Boga były im znane i mimo swych zbrodni mogli przyłączyć się do Izraelitów i ocalić swoje życie. Wystarczyło zmienić swoje postępowanie. Niektórzy tak uczynili i ocaleli.

Zmieniły się czasy, kryteria oceny, ale i metody postępowania. Dziś już nie składa się krwawych ofiar (za wyjątkiem bogini wojny Bellony) i są utworzone mechanizmy kontroli zachowań społeczeństw.

Chyba, że jest się Żydem, bo to stawia ponad prawem. Na hasło antysemityzm - podobnie jak na „homofobia” większość polityków powstrzymuje się od komentarzy i reagowania na naruszanie prawa.

Żydzi to naród niezwykle inteligentny – nic dziwnego – wszak swą mądrość czerpali od Jehowy – Prawdziwego Boga. Lata prześladowań – zwłaszcza XIX wieczne pogromy i XX wieczny holokaust wyrobiły w Świecie poczucie krzywdy jakiej Żydzi doznają, a co oni perfekcyjnie wykorzystują. Dzisiejszy Izrael to ponadnarodowe lobby działające na rzecz swego narodu. To państwo, w którym kobiety pełnią służbę wojskową na równi z mężczyznami, to najlepszy wywiad i jedne z najlepszych sił specjalnych. Chodź Bóg Izraela – Jehowa jest Bogiem Miłości, to metodą działania są bezwzględne akcje i likwidacja wrogów każdą metodą – zgodną z prawem, ale także skrytobójczym mordem.

Jedną z form ekspansji Izraela jest przejmowanie kontroli ekonomicznej i politycznej nad obiektami przemysłowymi, środowiskami, lokalnymi władzami, a nawet całymi państwami. Niepokornych oskarża się o antysemityzm, wahających przekupuje, lub szantażuje.


Żydzi mieli obiecane przez Boga Biblii, że staną się narodem, jakiego nikt nie będzie w stanie zliczyć - licznym jak ziarna piasku. Ale Żydzi są nienasyceni. Ciągle chcą więcej i więcej. Najdłuższa wojna w historii człowieka trwa nadal. Żydzi wyszukują nowe „zagrożenia”. Nie zawsze są to realne zagrożenia dla bytu państwowego. Częściej jest to chciwe zabieganie o dobra materialne.

Cytaty z Pisma Świętego za Przekładem Nowego Świata

Wykorzystano publikacje wydane przez Watchtower

(pi)
Czwartek
29 wrzesień 2011


 
 Wszystkie artykuły w dziale:
Inna historia
Inna historia

 
 
Copyright © 2008-2020 RGB plus