Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.

» Bez polityki
» Inna historia
» Religia
» Biblia na co dzień
» Oni są inni
» Nasze zdrowie
» Wokół domu
» Domowe ZOO
» On, Ona, Ono, Oni
» Magazyn
» Trochę kultury
» Oblicza sportu
» Warto zobaczyć

    Polecamy:

» Żelazkowcy
» Magiczna krew
» F1 Historia zmagań
» Koniec Świata
» Bóg i Ty
» Dawcy organów
» Fakty i spekulacje
» Zapłać abonament
» Bezpieczny seks
» Wiara w pytaniach

 
Bez polityki
Bez polityki

«
Nowe oszustwa SMSowe
Sumienie
Santo Subito
Konkordat
Zło. Dlaczego?
Efekt cieplarniany
 

Efekt cieplarniany

Efekt cieplarniany, to temat od lat przewijający się przez media. Nie jeden naukowiec zrobił nie tylko magisterium, ale i doktorat. Temat jest kontrowersyjny i słychać głosy zarówno za wpływem człowieka na klimat, jak i twierdzące, że takiego wpływu nie ma.

Poniższy tekst wpisał na jednym z forów Internauta o mało wymyślnym nicku "naukowiec".

Efekt cieplarniany to bzdura !!!
~naukowiec J.K.

dzisiaj, 11:02

Walczę z tą propagandą od prawie 20 lat.
Przypominam, że cała energia, która decyduje o temperaturze na Ziemi pochodzi od Słońca.
W jego wnętrzu zachodzą reakcje termojądrowe będące źródłem energii wysyłanej w kosmos w postaci promieniowania elektromagnetycznego. Masa słońca wyczerpuje się, gdyż energia pochodzi z defektu masy zgodnie ze wzorem Einsteina:
E = mc2
Ponadto w każdej sekundzie słońce traci kilka milionów ton swej masy w postaci wiatru słonecznego (promieniowanie korpuskularne). Słońce jest już dość starą gwiazdą i kiedyś zamieni się w białego karła. Jest to dość odległa perspektywa. Jednak regularnie to ilość energii emitowanej przez Słońce cały czas nieznacznie maleję. Wzrastać może jedynie w okresach nadzwyczajnej aktywności Słońca. Hipoteza, jakoby spalanie węgla miało wkrótce wywołać efekt cieplarniany to cwany chwyt propagandowy. Ludzkość spala już węgiel od ponad 200 lat a ropę i gaz od ponad 150 lat. Zasoby tych paliw zostały w ponad 70% wyeksploatowane. I jak dotąd tych zapowiadanych kataklizmów nie było. UE ma argument, aby Polskę i inne kraje wschodnie zmusić do zamknięcia elektrowni węglowych i zastąpienia ich atomowymi. Potrwa to ok. 50 lat a w tym czasie będziemy importować prąd np. z Francji i towary z UE, bo przebudowa energetyki będzie tak kosztowna, że na budowę innych fabryk nie będzie pieniędzy. Jesteśmy już rynkiem zbytu dla starej UE i tak ma pozostać dalej. Od 10 lat budujemy drogi i oczyszczalnie ścieków, bo tylko na to mogą być przeznaczone pieniądze otrzymane z UE (a pochodzące z naszych wpłat do UE). Zauważcie, że ograniczając Polsce prawo połowu ryb na Bałtyku i produkcję rolną (cukier, mleko) staliśmy się importerami z UE żywności. Teraz UE zakazuje nam produkcji statków, wprowadza limity produkcji samochodów również po to, aby miała gdzie sprzedawać swoje wyroby. Import towarów z krajów trzecich jest obłożony tak wysokimi cłami ustanowionymi przez UE, że wszystko musimy kupować od nich. Tak to UE zabrała nam suwerenność w gospodarce.

Przeczytaj, zastanów się - jeżeli zgadzasz się z poglądami autora, zapisz sobie ten tekst.


............................

Nie sposób nie zauważyć, że "naukowiec J.K." w tym co pisze, ma sporo racji. Kraje Starej Unii mają za nic Europę Wschodnią, a przywódcy tejże, pozwalają na takie nadużycia.
Ale nie mogę się zgodzić li tylko ze spiskową teorią dziejów. Zmiany klimatu są faktem. Pozostaje pytanie czy te zmiany są spowodowane tylko naturalnym cyklem przyrody, czy też miliardy ton gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń uwalnianych każdego roku, mają wpływ na to, co dzieje się w przyrodzie.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że cywilizacja człowieka nie ma wpływu na przyrodę. Nie mogę się zgodzić na takie twierdzenie. Gdyby to była prawda, to oznaczałoby to, że nie istnieją toksyny zagrażające człowiekowi, bo przyroda jest w stanie poradzić sobie z nimi.

Tak, tak, to duże uproszczenie, taki skrót myślowy. Są toksyny z którymi przyroda sobie nie poradzi, ale poszukajcie tych toksyn w środowisku naturalnym, czy one występują? Istniejące trucizny np. currara - jedna z najsilniejszych, występuje w tak małym stężeniu, że nie zagraża ekosystemowi w jakim występuje.
Podobnie jak naturalnie występujący asfalt, czy silnie toksyczne gazy np. z czynnych wulkanów.
Z tymi zanieczyszczeniami przyroda sobie radzi bez problemów.

Człowiek jednak przekroczył granice samo naprawiania się przyrody. I chodzi nie tylko o miliardy samochodów, samolotów, motocykli, ale także loty kosmiczne - zarówno te naukowe, jak i wojskowe, próby jądrowe, działanie naukowe ingerujące w ekosystemy. Jako zwykli obywatele nie wiemy co dzieje się w laboratoriach wojskowych. Jeśli założyć, że filmy sensacyjne pokazują choć odrobinę prawdy, to powinniśmy się bać.

Nie bez powodu Bóg dał ostrzeżenie, że przyjdzie moment, kiedy posłuszni mu powiedzą: (Objawienie 11:17-18) (...): „Dziękujemy tobie, Jehowo Boże, Wszechmocny, któryś jest i któryś był, ponieważ wziąłeś swą wielką moc i zacząłeś królować. Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody twym niewolnikom, prorokom, i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim, oraz na doprowadzenie do ruiny tych, którzy rujnują ziemię”(...)

Oczywiście ewolucjoniści i ci, którym wydaje się, że nie ma Boga mają swoje zdanie na ten temat, ale... (Psalm 10:4) (...)Niegodziwiec w zarozumialstwie swym nie podejmuje poszukiwań; wszystkie jego myśli to: „Nie ma Boga”.(...) - pozostawimy to bez komentarza.

(pi)
Wtorek
22 kwietnia 2009Cytaty z Pisma Świętego za Przekładem Nowego Świata


 
 Wszystkie artykuły w dziale:
Bez polityki
Bez polityki

 
 
Copyright © 2008-2021 RGB plus