Piątek, 5 marca 2021 r.

» Bez polityki
» Inna historia
» Religia
» Biblia na co dzień
» Oni są inni
» Nasze zdrowie
» Wokół domu
» Domowe ZOO
» On, Ona, Ono, Oni
» Magazyn
» Trochę kultury
» Oblicza sportu
» Warto zobaczyć

    Polecamy:

» Żelazkowcy
» Magiczna krew
» F1 Historia zmagań
» Koniec Świata
» Bóg i Ty
» Dawcy organów
» Fakty i spekulacje
» Zapłać abonament
» Bezpieczny seks
» Wiara w pytaniach

 
Biblia na co dzień
Biblia na co dzień

«
Prawda o „Gwieździe Betlejemskiej”
Kiedy narodził się Jezus?
Źródło doskonałej wiedzy Biblijnej
Księga Daniela - bogactwo wiedzy
Krzyż - w tym znaku zwyciężysz?
Zło na Świecie – Dlaczego?
 

Czy to tylko głupota?
O sianiu nienawiści religijnej

Kiedy kilka lat temu na rynek prasowy wchodził nowy tytuł ucieszyłem się - bo miałem nadzieję, że wsławi się nie tylko gratisowymi filmami, ale nowoczesnym zachodnim wizerunkiem. I z początku nie pomyliłem się. Ale teraz?

Nadszedł kryzys, a z nim walka o klienta. Wydawałoby się, że niemiecki potentat prasowy będzie wiedział jak to zrobić. A można na dwa sposoby: umocnić swój dobry wizerunek i stać się tytułem elitarnym, albo schlebiać gustom pospólstwa i sięgnąć bruku.

Niestety wybrano drugie rozwiązanie.

Oczywiście, że wydawca ma prawo do dowolnego wizerunku, ale nikomu nie wolno obrażać i szerzyć nienawiści. Podobnie jak nie wolno posługiwać się kłamstwem, czy niedomówieniami.

Wydawca internetowej edycji ogólnopolskiego dziennika dopuścił, by w tytule znalazło się sformułowanie powszechnie używane jako obelga stosowana pod adresem jednej z najliczniejszych (w Polsce trzecia) religii. Poza tym zastosowany zwrot pochodzi od Bożego imienia, którego w nazwie ta religia używa. Jest to więc nie tylko obraza Świadków Jehowy, ale także samego Boga.

Zrzut ekranu artykułu.

Oto wypowiedź, jaką udało nam się uzyskać od jednego ze Świadków Jehowy:

Jakie błędy popełnił autor tekstu?
  • Jehowa to imię Boga Biblii. Należy mu się szacunek, nawet jeśli się w niego nie wierzy - to kwestia dobrego wychowania.
  • Jak przeżyć - to pytanie nas nie dręczy i niczego nie musimy wymyślać, bo odpowiedź znamy już od setek lat - jest zapisana w Piśmie Świętymi - warto jednak sobie przypomnieć. Natomiast na Zgromadzeniach zawsze jest wielu Gości - w tym wielu dziennikarzy - którzy często nigdy nie słyszeli o zamierzeniach Jehowy.
  • Najważniejsze przemówienie - nie będzie wygłoszone w niedzielę, bo całe trzy dni są najważniejsze. W niedzielę zostanie wygłoszony wykład - specjalnie tak ułożony, by jego treść mogły zrozumieć osoby nie będące Świadkami i mające mniejszą wiedzę Biblijną.
  • Chrzest - do chrztu, który nie jest sakramentem, ale jest symbolem oddania się Jehowie do dyspozycji (Jezus również został ochrzczony, choć był bez grzechu), zgłaszają się osoby, które są świadome tego co robią - wiek nie ma tutaj znaczenia. Nawet dziesięcioletnie dzieci potrafią skutecznie bronić swoich przekonań. Chrztu dokonuje się w wodzie, a nie w specjalnym basenie - zbiornik w jakim znajduje się woda nie ma znaczenia. Zaś kandydat do chrztu zostaje zanurzony, przez wyznaczonego i przygotowanego Starszego (tak są nazywani Świadkowie, mający przywilej usługiwania innym).
  • Rejestracja - Świadkowie w Polsce działali jawnie i legalnie od samego początku działalności nowożytnej. Byliśmy zarejestrowani przed II wojną Światową, jak również po wojnie działaliśmy za wiedzą i zgodą władz. Jednak ponieważ nie wyrażaliśmy zgody na współpracę z Urzędem Bezpieczeństwa, oraz w skutek intryg Kościoła Katolickiego, doszło do szeregu prześladowań, aresztowań, morderstw, oraz do wprowadzenia zakazu działalności. Mimo zakazu dalej działaliśmy, a organizacja się rozwijała. Ponownie zostaliśmy zarejestrowani w 1989 roku.
  • Pismo Święte zapowiada koniec tego systemu rzeczy - czyli istniejącego obecnie systemu polityczno - ekonomiczno - społecznego, często w skrócie określanym jako koniec świata. Nie ma to jednak nic wspólnego z zagładą Ziemi, jaką wieszczy wiele religii, wręcz przeciwnie Jehowa obiecuje przywrócenie raju, tutaj na Ziemi, w którym zamieszkają wszyscy ci, którzy są posłuszni Jehowie.
  • Jest nas nieco mniej - około 127 tysięcy.

A komentarz do artykułu?
Właściwie to nie jestem zaskoczony, bo od dziesiątków lat walczy się z nami, obraża i kłamie na nasz temat. Ale czym innym jest usłyszeć to od ludzi podczas głoszenia, a czym innym przeczytać w ogólnoświatowej (Internet!) gazecie, która jeszcze niedawno chciała być opiniotwórczą. Autorowi artykułu i administratorowi strony, warto by przypomnieć, że istnieje coś takiego jak prawo karne, a w nim obraza uczuć religijnych. Nasza organizacja nazywa się Świadkowie Jehowy (z dużej litery jako nazwa własna), natomiast my jesteśmy świadkami Jehowy - co ma związek z toczącym się w Niebie sporem między Jehową, a jego przeciwnikiem - dwojga imion - Szatanem-Diabłem. W tym sporze występujemy jako świadkowie obrony - udowadniając, że Szatan nie ma racji stawiając Jehowie zarzuty.

Ale komentarze są interesujące.
Tak, rzeczywiście. Cieszy, że wiele osób zna nasze poglądy i nas broni. Wiele wypowiedzi zamiast polemizować, lub przedstawiać fakty, ogranicza się do inwektyw. Jezus mówił - radujcie się, gdy będziecie lżeni w imię moje.

Czy podejmiecie jakąś interwencję?
Ja nie, ale nie jestem od podejmowania takich decyzji. Obserwując scenę polityczną i decyzje sądów należy sceptycznie podejść do orzeczeń sądów - były przecież przypadki obrażania Prezydenta, uczuć religijnych katolików, wypowiedzi antysemickich i nie spotkały się z potępieniem przez wymiar sprawiedliwości. My jesteśmy w lepszej sytuacji - nas broni sam Jehowa.

Artykuł dotyczy zgromadzeń.
Tak, każdego roku w okresie wakacyjnym spotykamy się na Zgromadzeniach Okręgowych. Będą się odbywały przez najbliższych kilka weekendów w różnych miastach w Polsce, ale i także na całym Świecie - program jest taki sam, albo bardzo zbliżony. Na Zgromadzenia wstęp wolny, jedyny warunek, to zachowanie - godne miejsca uroczystości religijnej.
Świadkowie zapraszają, by z pierwszej ręki dowiedzieć się kim jesteśmy i jak wspaniałą propozycję ma dla nas Bóg Biblii - Jehowa.


Dziękujemy za rozmowę.
Do tematu wierzeń Świadków Jehowy jeszcze powrócimy.

Ciekawi jesteśmy czy organy ścigania, lub instytucje nadzorujące media podejmą jakieś działanie.

Tutaj znajdziesz oryginalny artykuł.

Oficjalna strona Świadków Jehowy

(pi)
Sobota
18 lipca 2009


 
 Wszystkie artykuły w dziale:
Biblia na co dzień
Biblia na co dzień

 
 
Copyright © 2008-2021 RGB plus